Pohyb a relaxace

Jak praktikovat jógu, aby byla prospěšná našemu zdraví

Už dávní předkové věděli o blahodárných účincích jógy na naše zdraví. Jóga, to není pouze praktikování cviků, jóga je životní styl. Porozumět sobě samým, nahlédnout do svého nitra a zkvalitnit svůj život, tak zní filozofie světového fenoménu cvičení. Odměňte se po náročném pracovním dni chvilkou pro sebe a díky kartě MultiSport navštivte vybrané studiové lekce bez poplatku a užijte si příjemný relax.

Rovnováhou ku zdraví

 

Jóga nabízí nepřeberné množství možností, jak být dobrým pomocníkem každému, kdo o ni projeví zájem. Od dechových cvičení, přes fyzické cvičení ásan (jógových pozic), až po trénink koncentrace a meditace. Jóga je dostupná všem. Na své si přijdou jak úplní začátečníci, tak i zkušení jogíni. Jaké techniky jsou pro naše tělo nejlepší, poznáme jedině tak, nasloucháme-li svému tělu a mysli správně. S jógovými lekcemi se roztrhl pytel.

Od acro jógy, hatha jógy, jógy pro zdravá záda až po dynamičtější power jógu. Legraci a zároveň pořádnou makačku zažijeme také na aerojóze, kde se zavěsíme do šátku a cvičíme. A tělo se nám královsky odvděčí. Jóga totiž pomáhá vyřešit např. svalový disbalanc či problémy s dýcháním. Díky józe budeme mít správné držení těla a pokud nás trápí alergie, pravidelne cvičení dokáže zmírnit jejich průběh. Velmi důležité je, aby jóga přinášela rovnováhu pro tělo i mysl a navodila dobrou náladu.

 

Základem je správné oblečení, stravovací návyky a kvalitní podložka

 

Abychom si lekci užili v dostatečném pohodlí, je potřeba myslet také na správné stravovací návyky a vhodný výběr oblečení. Na lekce bychom proto měli chodit ve funkčním oblečení, aby mohla kůže volně dýchat. Stejně tak se nevyplácí vyrazit na jógu s plným žaludkem nebo naopak úplně nalačno. Hlavní pomůckou, kterou potřebujeme ke cvičení jógy, je podložka. Při jejím výběru hraje roli hned několik faktorů – nosíte-li ji s sebou na studiové lekce nebo se věnujete cvičení doma. Rozhodujícím faktorem ale bývá kluzkost podložky – a to jak směrem k podlaze, tak k vašim končetinám.