Pohyb a relaxace

DNS aneb pohyb + kvalita = postura

Každý i sebesložitější pohyb v lidském těle je tvořený z jednotlivých pohybových vzorů, které si každý neseme (jako svůj kříž) již z útlého dětství.  Postura je dána vývojem člověka od narození až do konce života.

Koncept Dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS) je založen na principech vývojové kineziologie, jejímž zakladatelem je Profesor PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.

Metoda DNS pracuje s našimi pohybovými stereotypy. Každý jedinec má specifické pohybové vzorce, ať jsou správné či méně kvalitní, ovlivňují nás v průběhu celého života. Nekvalitní pohybové vzorce si utváříme nesprávným užíváním těla během každodenních činností či sportu. DNS usiluje o nápravu těchto chybných stereotypů v naší centrální nervové soustavě (CNS – mícha a mozek) a přes principy vývojové kineziologie se snaží optimalizovat naše pohybové chování.

Dělejme to jako děti

Vývojová kineziologie nás učí od těch nejmenších, v tu dobu jsou totiž naše pohyby nejen instinktivní, ale také správné. Podívejme se, jak si například batole sáhne pro svou oblíbenou hračku nebo přenáší váhu při snaze se postavit. Pokud se na dítě podrobně zaměříme, uvidíme, jak celé tělo pracuje ve vzájemné koordinaci, bez zbytečného přetěžování určitých částí těla. Pro každého jedince je tedy velmi výhodné se na toto fungování zaměřit, v těle tyto stereotypy oživit a pohyb provádět efektivně a zdravě.

Na co se můžete s námi v rámci Eventů těšit?

Nově nabízíme Vašim zaměstnancům metodu DNS od našich kvalifikovaných fyzioterapeutů. Můžete si cvičení vyzkoušet v rámci Individuální lekce s fyzioterapeutem, nebo skupinové lekce DNS. Na lekci je potřeba pouze podložka na cvičení a chuť vyzkoušet něco nového.

Tato rehabilitační, ale i tréninková technika Vám pomůže od bolesti páteře, svalů a kloubů. Pokud chcete Den zdraví ve firmě oživit netradiční aktivitou, neváhejte se na nás obrátit na e-mailovou adresu events@multisport.cz.