Pohyb a relaxace

Bolí vás záda? Vyzkoušejte rehabilitaci s SM systémem

S bolestmi zad se podle statistik setkalo 9 z 10 lidí v rozvinutých zemích. A chronicky jimi trpí až třetina všech Čechů! Zatímco dříve byly ordinace plné seniorů a průměrný věk pacienta se pohyboval kolem 60 let, dnes kvůli stresu nebo sedavému zaměstnání trpí bolestmi zad i lidé v produktivním věku. A odborníci tvrdí, že čím déle budeme problémy ignorovat, tím častěji se budou vracet. Řešením přitom může být jen několik málo ověřených cviků, které se zvládne naučit každý. Třeba díky MultiSportu.

Vyzkoušejte SM systém – rehabilitační metodu pro prevenci a odstranění bolesti zad. Nejde o žádný experiment, tato metoda se opírá o 39 let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností. Využívá se u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky nebo skoliózou.

Cvičení se skládá ze sestavy cviků podle MUDr. Richarda Smíška. Systém tvoří 11 základních a 120 pokročilých cviků, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce. Z důvodu řady špatných návyků nebo sedavého zaměstnání jsou totiž naše spirální svalové řetězce ochablé a vertikální svalové řetězce přetížené. Špatné návyky způsobují stlačování obratlů k sobě a namáhání meziobratlových plotének, které vyústí v bolest zad.

SM systém využívá mnoho vrcholových sportovců a neméně oblíbený je i u běžné populace. V současnosti je tato metoda dostupná v řadě lepších fitness center, ať už jako skupinová, nebo individuální lekce.

Pro koho je cvičení určené?

  • Pro všechny bez rozdílu pohlaví a věku
  • Pro lidi trpící bolestmi zad, ramenních a kyčelních kloubů a kloubů nohou
  • Pro těhotné ženy
  • Pro aktivní seniory
  • Pro vrcholové i nevrcholové sportovce jako kompenzace jednostranné zátěže
  • Pro lidi se sedavým i aktivním zaměstnáním

 

Zacvičte si SM systém přímo v práci

MultiSport Events vám nabízí aktivní workshop s názvem „Zdravá záda a SM systém“. Dozvíte se zde základní informace o elastických lanech a jejich využití v praxi a hlavně si sami na sobě vyzkoušíte účinnost této rehabilitační pomůcky.

Workshop bude uzpůsoben na míru vašim potřebám a cílové skupině účastníků. Každý posluchač si odnese zásobu základních cviků, které zaberou maximálně 20 minut denně a je možné je provádět i doma. První výsledky pravidelného cvičení se dostaví již po čtyřech týdnech.

A nezapomeňte také na to, že v případě akutních problémů doporučujeme využít služby kvalifikovaného trenéra. Třeba na některém z našich partnerských sportovišť.